Drzewa liściaste

Drzewa liściaste Piękne kolory jesienią, jaki możemy zauważyć to oczywiście zaleta drzewa liściastych, jakie będą opisane w tym podpunkcie. Ludzie bardzo lubią drzewa liściaste, ponieważ jak już wspomniałem podczas jesieni bardzo pięknie ubierają się w różne kolory, dzięki czemu można powiedzieć, że jesień jest tak malowniczą porą roku. Ogólnie mówiąc to drzewa liściaste są najbardziej kojarzone z drzewami owocowymi, ale tak naprawdę nie jest to do końca prawda, ponieważ istnieje całe mnóstwo drzew liściastych, z których tak właściwie owoców człowiek nie jada, jak na przykład kasztan, dąb, klon i wiele innych. Oczywiście często człowiek nauczył się wykorzystywać przetworzoną wersję tych drzew, a raczej ich składników, takich jak soki do produkcji przykładowo jakichś farmaceutyków. Drzewa liściaste, często jednak stanowią źródło pokarmu dla zwierzątek, ponieważ na przykład wiewiórki bardzo lubią owoce dęby, a mianowicie żołędzie. Dzięki drzewom liściastym produkuje się najwięcej tlenu na naszej planecie.

Liście i kasztany

Liście i kasztany Piękny, słoneczny dzień. Spacer w parku. Słońce prześwietla korony drzew. Czy jest jakies milsze zajęcie podczas jesiennego spaceru niż zbieranie kasztanów. Żołędzi czy kolorowych liści ? Jeśli na spacer zabierzemy dzieci może być wspaniała zabawa. Któż z nas nie pamięta swych zabaw z dzieciństwa podczas jesiennych spacerów. Można zrobić ogromna stertę liści i wdrapać się na nią. Można poskakać i porozrzucać liście dokoła obserwując jak spadają wirując na wietrze. Małe dzieci mogą zbierać kasztany i żołędzie z których w domu starsze rodzeństwo może pomóc zrobić kasztanowe ludziki. Dzieci starsze mogą zbierać kolorowe liście. W domu liście te należy wysuszyć pomiędzy kartkami starej gazety lub kartkami książki. Potem z tych liści może powstać album o liściach albo można je wkomponować w bukiet suchych kwiatów. Nazbierane kasztany, żołędzie i liście można umieścić w dużej wazie aby w zimowe dni i wieczory móc cieszyć wzrok pięknem jesieni. Do wazonu można włożyć gałązki jarzębiny z czerwonymi gronami.

Drzewa owocowe

Drzewa owocowe Smaczne owoce latem, jakimi może cieszyć się człowiek to oczywiście drzewa owocowe i ich owoce, a w ramach precyzji, człowiek nie jada samego drzewa tylko jego owoce, które co roku są na nowo rodzone. Drzewa owocowe to zazwyczaj drzewa liściaste, ponieważ tak się wykształciła natura. Abyśmy mogli cieszyć się owocami musi zajść bardzo długi proces, który ma kilka kroków i nie można ominąć żadnego z nich, ponieważ w przeciwnym wypadku wszystko pójdzie na marne. Przede wszystkim drzewo musi osiągnąć wiek, w którym może owocować. Kolejnym krokiem jest to, że wyrosną na nim kwiatki, które w kolejnym kroku muszą zostać zapylone. Zapylenie może odbyć się na kilka sposobów, na przykład sztucznie, albo naturalnie. Sztucznie to oczywiście staraniem człowieka, a naturalnie dzięki owadom, a najczęściej pszczołom. Ludzie oczywiście muszą dbać o młode owoce, ponieważ bardzo często atakują je pasożyty i choroby, dlatego trzeba robić niezbędne opryski na drzewach, które zapobiegną takiej niedogodnej sytuacji.

Drzewa iglaste

Drzewa iglaste Kłujące igiełki to między innymi cech charakterystyczna drzewek iglastych, ponieważ nie posiadają one liści tylko całe mnóstwo igieł, które doskonale zapewniają możliwość przeżycia drzewa. Drzewa iglaste to bardzo popularne drzewka w Polsce, ponieważ ogólnie przeważające lasy w Polsce to oczywiście lasy mieszane, a drzewa iglastego to bardzo odporne drzewa, dlatego właśnie tak dobrze czują się w naszym pięknym kraju. Najbardziej znanym przedstawicielem drzew iglastych w Polsce jest oczywiście sosna. Jest to drzewo stosunkowo wysokie i dość masywne. Pod sosnami zazwyczaj można spotkać na jesień grzybki zwane maślakami. Sosny jak każde drzewo iglaste nie traci koloru swoich igieł na ziemię jak ma to się w przypadku drzew liściastych. Drzewa iglaste nadają się również na zastosowanie jako drzewa ozdobne, a raczej ich pomniejszone wersje, czyli krzewy i drzewka ozdobne, bardzo przypominają drzewka w lesie, ale są o wiele mniejsze i dodatkowo trzeba o nie szczególniej dbać, ponieważ są wrażliwe.